Uncategorized

Kocyk dla niemowlaka – co warto wiedzieć?

Kocyk to obowiązkowy punkt na liście zakupów każdego świeżo upieczonego rodzica. Z czasem staje się także jednym z ulubionych przedmiotów maluszka. Dowiedz się, jaki kocyk najlepiej wybrać dla swojego dziecka. 

Jaką rolę pełni kocyk dla niemowlaka?

Przed zakupem kocyka dla dziecka warto zastanowić się, do czego właściwie będzie on służył. Jego najważniejszym zadaniem jest otulanie dziecka i zapewnianie mu komfortu – nie tylko cieplnego. Daje on także poczucie bezpieczeństwa. Niemowlę zawinięte w miękki kocyk czuje się jak w brzuchu mamy. To z kolei pomaga dziecku się uspokoić i odprężyć. Kocyk jest więc niezastąpionym towarzyszem dziecka podczas codziennych wyzwań. 

Kocyk dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kocyk dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Bardzo ważny jest jego rozmiar. Standardowym wymiarem jest 100×75 cm. Taka wielkość pozwala na szczelne otulenie dziecka. Jednocześnie jest to kocyk na tyle mały, że można bez problemu spakować go do torby lub wózka. Innym istotnym czynnikiem jest także tkanina, z której jest on wykonany, a przede wszystkim jej trwałość. Kocyk musi bowiem wytrzymać wielokrotne pranie i być odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest także to, aby materiał był przyjemny w dotyku i bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka.

Jaki materiał wybrać?

Warto wybierać tekstylia dla dzieci wykonane z włókien naturalnego pochodzenia. W przeciwieństwie do materiałów sztucznych, takich jak np. poliester, te naturalne zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i pochłaniają wilgoć. Sprawia to, że dziecko nie poci się, a jego skóra może oddychać. Doskonałym wyborem jest bawełna, która może być wzbogacona o domieszki innych włókien. Nasze kocyki powstają z połączenia tego materiału oraz najwyższej jakości wiskozy bambusowej. Taka mieszanka zapewnia komfort użytkowania oraz wytrzymałość.

Kocyk bambusowy dla dziecka – zalety

Bawełna znana jest ze swojej wytrzymałości, a także tego, jak miękka jest w dotyku. Jest całkowicie bezpieczna dla wrażliwej skóry niemowlaka. Domieszka wiskozy bambusowej zapewnia tkaninie dodatkowe zalety. Jest ona hipoalergiczna, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Jest także jedwabiście gładka, co zapobiega mechaceniu. Bambus ma także właściwości higroskopijne, co oznacza, że wchłania wodę. Ponadto jest on antystatyczny – nie osadza się na nim kurz. 

Mieszanka wiskozy bambusowej i włókien bawełny łączy w sobie zalety obu tych materiałów. Tkanina ma luźny, warkoczowy splot, dzięki czemu jest elastyczna. Ponadto doskonale reguluje temperaturę – latem maluszek się nie przegrzeje, a w zimie kocyk utrzyma ciepło. 

Kocyk dla dzieci – zastosowanie

Kocyk jest niezastąpiony podczas codziennych spacerów, drzemek i wszystkich innych wyzwań, z jakimi musi zmierzyć się niemowlak. Pełni on przede wszystkim funkcję praktyczną. Zapewnia ciepło, a także ochronę przed słońcem. Ulubiony kocyk może mieć dla dziecka także wartość emocjonalną. Znajomy przedmiot, który towarzyszy mu od pierwszych dni po narodzinach, zapewnia poczucie bezpieczeństwa na dalszych etapach rozwoju. Kocyk dla niemowląt jest niezastąpionym wsparciem w poznawaniu świata i odkrywaniu nowych miejsc.

Kocyk bambusowy dla niemowląt – jakość i bezpieczeństwo

Zarówno bambus, jak i bawełna to materiały pochodzenia naturalnego. Te, których używamy do produkcji kocyków FAR FAR ŁÓDŹ, charakteryzują się najwyższą jakością. Potwierdza to certyfikat OEKO TEX 100, dzięki któremu można mieć pewność, że do produkcji kocyków nie zostały użyte szkodliwe środki chemiczne. Warto zaznaczyć także, że szyte są one w polskich szwalniach z zastosowaniem ekologicznych metod produkcji. Wszystko to sprawia, że nasze kocyki bambusowe są doskonałym wyborem dla mam dbających o bezpieczeństwo swoich dzieci i odpowiedzialne zakupy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.