Poradnik Młodej Mamy, Sen

Jak zadbać o komfort snu i dobrze wypocząć?

Jak zadbać o komfort własnego snu i wypocząć?

Chcesz zadbać o komfort własnego snu i chociaż troszkę wypocząć?

Masz problem z ponownym zasypianiem po nakarmieniu Twojego maluszka?

Jesteś tak zmęczona, że aż nie możesz zasnąć?

Jesteś niewsypana? Tak, wiem, to normalne, w końcu jest to wpisane poniekąd w ‘pracę’ mamy, ale jednak…

Już spieszę z pomocą! W szyszynce – gruczole dokrewnym znajdującym się w III komorze mózgu – wydzielana jest melatonina. Melatonina to substancja chemiczna odpowiedzialna za regulację naszego rytmu dobowego, czyli za aktywność oraz odpoczynek. Kolokwialnie ujmując – bez melatoniny nie odpoczniesz – taka jest prawda…

Cały szkopuł w tym, że melatonina wydzielana jest tylko w ciemności. Jeżeli Twoje oczy są pochłonięte światłem idzie sygnał do szyszynki – hola hola tu snu nie będzie, więc produkcja melatoniny ustaje, jej stężenie we krwi spada, a Ty wałkujesz się z boku na bok, bo myślisz, że to pozycja jest nieodpowiednia by zasnąć, niewygodny materac etc. A tu GUZIK!

To dlatego właśnie między innymi ważny jest rytuał przygotowywania maluszka do snu, by ten z łatwością mógł zasnąć oraz by szyszynka miała odpowiednie warunki do produkcji melatoniny.

Skoro melatonina wytwarzana jest w ciemności z pomocą powinna przyjść opaska do spania na oczy, która poprawi komfort oraz jakość Twojego snu oraz wydłuży jego fazę głęboką. Jeżeli masz problem z zasypianiem między jednym karmieniem a drugim w ciągu nocy, a może chcesz odpocząć w ciągu dnia, gdy Twój bąbelek podsypia – zainwestuj w opaskę do spania na oczy. To rada mamy dla mamy J.

Od samego początku w zamyśle mojej marki było tworzenie produktów zgodnych z filozofią zero waste. Dlatego z odpadów produkcyjnych postanowiłam szyć opaski do spania. W naszym asortymencie znajdziesz opaski do spania na oczy wykonane z ekologicznej wiskozy, czyli 100% TENCEL. Tencel jest surowcem niesamowicie miłym, delikatnym oraz przewiewnym. Jego dodatkowym atutem jest to, że nie powoduje podrażnień skóry, ani reakcji alergicznych, stąd polecany jest alergikom oraz osobom o wrażliwej skórze.

Musze Ci się przyznać do czegoś… Ja nigdy w takiej opasce nie spałam, lecz nie byłam świadoma tego jak bardzo to zmienia komfort snu, o czym przekonałam się, gdy testowałam pierwszy wzór opaski przed wdrożeniem jej do produkcji.

Jakie widzę zalety:

  • Gdy Franio się wybudzi (u mnie już nie na karmienie, a na przytulasa) bez problemu zasypiam, a wcześniej miałam problem, zwłaszcza, gdy do kompletu doszedł jeszcze jakiś głupi natłok myśli lub robiło się już widno.
  • Żebym zasnęła musi być bardzo ciemno – przeszkadza mi nawet świecąca ledowa lampka Frania. Odkąd śpię w opasce, lampka nocna nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
  • Odkąd pamiętam, zawsze miałam kłopot z przysłowiową drzemką w ciągu dnia. Padałam na twarz, a nie mogłam zasnąć. Okazało się, że wystarczyło założyć opaskę do spania na oczy…
  • Mogę się zrelaksować w każdym momencie w ciągu dnia i nocy i uciąć drzemkę w mgnieniu oka.

Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego snu oraz jednocześnie docenić nurt którym podążamy, czyli zero waste oraz polską produkcję zachęcam Cię do zakupu opaski do spania naszego projektu.

Ściskam Cię mocno i życzę…kolorowych snów J

Jeśli podobał Ci się ten wpis – pamiętaj, żeby polubić nas na FACEBOOK’U (KLIK) oraz followować na INSTAGRAMIE (KLIK). A jeśli pragniesz mieć dostęp do najświeższych wpisów, poradników, e-booków, czy wywiadów ze specjalistami z dziedzin pokrewnych macierzyństwu i wychowywaniu dzieci – koniecznie zapisz się na nasz newsletter poniżej!

Dziękuję !

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.